loader

NanoAg Ceramika

Bez nazwy-4

 

Nanosrebro jest wydajnym środkiem silnie oddziaływającym z mikroorganizmami. Wchodząc z nimi w kontakt silnie uszkadza kluczowe dla metabolizmu struktury powodując śmierć komórki. Ponadto nanosrebro jest uznane za środek bezpieczny. Jedynie osiągnięcia nanotechnologii pozwalają uzyskiwać drobiny srebra o rozmiarze pozwalającym na wprowadzenie ich do układów wodnych.

Innowacyjna technologia aplikacji nanosrebra, pozwala producentom ceramiki tworzyć dowolne kolekcje samoodkażających się wyrobów sanitarnych, płytek ceramicznych szkliwionych oraz gresów . Takie produkty mogą trwale chronić użytkownika przed szkodliwym wpływem mikroorganizmów w sposób bezterminowy.

Zastosowanie koloidu NanoAg Ceramika nie wpływa na konieczność zmian estetyki wyrobów oraz warunków ich użytkowania. Nie występują widoczne (ani ukryte) zmiany w jakości powierzchni lub jej strukturze. Kolekcje i wzory stosowane w produkcji nie wymagają żadnych dodatkowych modyfikacji, spowodowanych nadaniem im nowej cechy. Długi czas użytkowania wyrobów nie wpływa na zmniejszenie ich właściwości. Naturalny proces ścierania się kolejnych warstw wyrobu jest bez znaczenia, gdyż każda następna warstwa zawiera nowe nanocząstki srebra, uwięzione w całej strukturze szkliwa. Daje to ogromną przewagę nad przeciwdrobnoustrojowymi środkami powłokowymi, które zatracają swoją aktywność z czasem, wraz ze zdzieraniem powłoki.
 
 
 

                                             

 Procentowy stopień redukcji mikroorganizmów chorobotwórczych na powierzchni
wyrobów szkliwionych wzbogaconych koloidem NanoAg Ceramic

 
 
 
Wdrożenie nanosrebra do produkcji ceramiki szkliwionej polega na aplikacji koloidu NanoAg Ceramika bezpośrednio do masy surowcowej w procesie mielenia szkliwa. Jego skład i rodzaj opracowywane są przez technologów ITP-System indywidualnie dla każdego producenta. Przewidywana ilość komponentu w odniesieniu do 1 tony suchej masy szkliwa/wyrobu wynosi ok. 50 litrów.

 

 
 
 

Charakterystyka produktu


NAZWA
NanoAg Ceramika
TYP
Koloid nanosrebra w roztworze wodnym na nośniku krzemionkowym
STĘŻENIE
1000 – 10 000 ppm
ROZPUSZCZALNIK
Woda
ŚREDNICA
5-15 nm (główny udział frakcji 9 nm)
KSZTAŁT
Sferyczny
KOLOR
Żółty do brązowego
ZAPACH
Brak
OPAKOWANIE
500 ml/ 1000 ml/ 5L/ 10L/ 20L/ 220L/ 1000L
DATA PRZYDATNOŚCI
24 miesiące od daty produkcji