loader

NanoAg

Chemistry_5727425

 

Nanosrebro jest wydajnym środkiem silnie oddziaływającym z mikroorganizmami. Wchodząc z nimi w kontakt silnie uszkadza kluczowe dla metabolizmu struktury powodując śmierć komórki. Ponadto nanosrebro jest uznane za środek bezpieczny. Jedynie osiągnięcia nanotechnologii pozwalają uzyskiwać drobiny srebra o rozmiarze pozwalającym na wprowadzenie ich do środowiska wodnego.

Koloid NanoAg zawiera wysokie stężenie nanosrebra w roztworach na bazie wody oraz hydrofilowych dodatków. Dzięki temu koloid NanoAg doskonale łączy się z preparatami na bazie wody, gliceryny, czy glikoli. Wysoka stabilność preparatu jest gwarantowana poprzez obecność bezpiecznych, ekologicznych i neutralnych dla większości kompozycji docelowych stabilizatorów. Dzięki temu koloid NanoAg może być magazynowany przez długi okres czasu.

Srebro wykazuje pełną aktywność w skrajnie niskich stężeniach (zwyczajowo 5-50 ppm w zależności od formulacji). Dlatego też wysokie stężenie koloidu NanoAg pozwala ograniczyć koszty transportu oraz magazynowania substancji. Gwarantuje również niski udział dodatku srebra w finalnej formulacji. Dzięki temu nie ma konieczności modyfikacji istniejących procesów produkcyjnych czy użycia dodatkowych instalacji i procedur.

 

 

 

 

Koloid NanoAg stanowi składnik wielu różnorodnych produktów: kosmetyków, środków czystości, preparatów dezodoryzujących, materiałów budowlanych, farb, emulsji i wielu innych. Dlatego też zapraszamy do kontaktu i korzystania z naszego doświadczenia.

 

 

           Charakterystyka produktu


NAZWA
NanoAg
TYP
Koloid nanosrebra w roztworze polarnym
na bazie wody
STĘŻENIE
100 – 4000 ppm
ROZPUSZCZALNIK
Woda / Roztwory wodne: glikolu propylenowego, gliceryny lub układ wodno-alkoholowy (etanol / izopropanol)
ŚREDNICA
5-15 nm (główny udział frakcji 9 nm)
KSZTAŁT
Sferyczny
KOLOR
Brązowy do czarnego (żółty w postaci rozcieńczonej)
ZAPACH
Brak / Specyficzny dla roztworów alkoholowych
OPAKOWANIE
500 ml/ 1000 ml/ 5L/ 10L/ 20L/ 220L/ 1000L
DATA PRZYDATNOŚCI
24 miesiące od daty produkcji