loader

NanoCu

 

Nanomiedź jest wydajnym środkiem silnie oddziaływającym z mikroorganizmami, zwłaszcza grzybami i pleśniami. Wchodząc z nimi w kontakt silnie uszkadza kluczowe dla metabolizmu struktury powodując śmierć komórek. Ponadto nanomiedź jest uznawana za środek bezpieczny i wykazujący długotrwały efekt. Jedynie osiągnięcia nanotechnologii pozwalają uzyskiwać drobiny miedzi o rozmiarze pozwalającym na wprowadzenie ich do fazy wodnej.

Koloid NanoCu zawiera wysokie stężenie nanomiedzi w roztworach na bazie wody oraz hydrofilowych dodatków. Dzięki temu koloid NanoCu doskonale łączy się z preparatami na bazie wody, gliceryny, czy glikoli. Wysoka stabilność preparatu jest gwarantowana poprzez obecność bezpiecznych, ekologicznych i neutralnych dla większości kompozycji docelowych stabilizatorów. Dzięki temu koloid NanoCu może być magazynowany przez długi okres czasu.

Miedź wykazuje pełną aktywność w skrajnie niskich stężeniach (zwyczajowo 5-50 ppm w zależności od formulacji). Dlatego też wysokie stężenie koloidu NanoCu pozwala ograniczyć koszty transportu oraz magazynowania substancji. Gwarantuje również niski udział dodatku miedz w finalnej formulacji. Dzięki temu nie ma konieczności modyfikacji istniejących procesów produkcyjnych czy użycia dodatkowych instalacji i procedur.

 

                                                                                

 

Koloid NanoCu stanowi składnik wielu różnorodnych produktów: kosmetyków, środków czystości, preparatów deodoryzujących, materiałów budowlanych, farb, emulsji i wielu innych. Dlatego też zapraszamy do kontaktu i korzystania z naszego doświadczenia.

 

 

   Charakterystyka produktu


NAZWA
NanoAg
TYP
Koloid nanomiedzi w roztworze polarnym
na bazie wody
STĘŻENIE
100 – 4000 ppm
ROZPUSZCZALNIK
Woda / Roztwory wodne: glikolu propylenowego lub gliceryny
ŚREDNICA
5-10 nm (główny udział frakcji 7 nm)
KSZTAŁT
Sferyczny
KOLOR
Żółty do rubinowego
ZAPACH
Brak
OPAKOWANIE
500 ml/ 1000 ml/ 5L/ 10L/ 20L/ 220L/1000L
DATA PRZYDATNOŚCI
6 miesięcy od daty produkcji